RSS

szkoły podstawowe Wawer

Czytane nocą...


Temat: Lista szkół i przedszkoli w Wawrze z oddziałami dla 6-latków
Szkoły podstawowe:
1. SP nr 109 ul. Przygodna 2
2. SP nr 138 ul. Pożaryskiego 2 (z oddz. integracyjnymi)
3. SP nr 195 ul. Króla Maciusia 5
4. SP nr 216 ul. Wolna 36/38 (z oddz. integracyjnymi)
5. SP nr 204 ul. Bajkowa 17/21
6. SP nr 218 ul. Kajki 80/82
7. SP nr 140 ul. Wilgi 19
8. SP nr 76 ul. Poezji 5
9. SP nr 86 ul. Koryncka 33
10. SP nr 124 ul. Bartoszycka 45/47
11. SP nr 128 ul. Kadetów 15

Przedszkola:
1. Przedszkole nr 84 ul. Dworcowa 1a
2. Przedszkole nr 264 ul. Korkowa 147/149
3. Przedszkole nr 338 u. Włókiennicza 41

http://www.wawer.warszawa.pl/nowa/index.php?option=com_content&task=view&id=1397&Itemid=31
Źródło: jeziorowa.fora.pl/a/a,235.htmlTemat: Ogolne info o naszym osiedlu - osiedle Zerzen
Rozmawialem z Przewodniczacycm Rady Osiedla przez telefon:
- wybory do Rady w kadencji 2007-2011 odbyly sie wiosna 2007 (strona dzielnicy Wawer nie jest zaktualizowana)
- w tej chwili w Radzie jest 11 osob, nie bylo wiecej chetnych (miejsc jest 15)
- spotkania Rady sa w kazdy pierwszy poniedzialek miesiaca (np. 3 grudnia 2007) w szkole podstawowej przy ul. Przygodnej 2
- Rada nie ma zbyt duzej mocy sprawczej, ale im wiecej osob bedzie sie angazowac w jej prace tym wieksze prawdopodobienstwo sukcesu
Źródło: jeziorowa.fora.pl/a/a,26.html


Temat: SPOTKANIE Z BURMISTRZEM 25 kwietnia (sobota) o 18:00
Drodzy Forumowicze,

Przypominam o bardzo ważnym dla nas spotkaniu - w sobotę 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej 2 spotykamy się z Burmistrzem Dzielnicy Wawer i z Radą Osiedla Zerzeń.

Oto apel Dagmary dotyczący tego spotkania:

Zwracam się z ogromną prośbą o jak najliczniejszą obecność na spotkaniu Rady Osiedla z Władzami dzielnicy w najbliższą sobotę. Przygotowana jest przez Radę prezentacja, a w związku z tym, że osobiście brałam udział w jej tworzeniu mogę zapewnić Was, że poruszone zostaną ważne dla nas
tematy, w tym kanalizacja, budowa dróg, placów zabaw jak również kwestie oświatowe czy porządku na ulicach.

Od liczności przybyłych mieszkańców zależą działania jakie Dzielnica w przyszłości podejmie!!! Na to, że się da mamy już konkretne dowody (destrukt, łatanie dróg, zgłoszenie Jeziorowej do MPWiK, czy rozpoczęcie poszukiwania gruntu pod plac zabaw), musimy tylko pokazać, że interesuje
nas co się na naszym Osiedlu dzieje!!!

Bardzo proszę abyście przekazali informację o spotkaniu swoim sąsiadom, którzy nie są aktywni na forum. Mam nadzieję, że wiele osób dowie się o spotkaniu.

Aktualnie zbieramy podpisy pod kolejnymi listami w sprawie kanalizacji. Przed spotkaniem będzie okazja, aby podpisać listy.

Pozdrawiam,

Dagmara
Źródło: jeziorowa.fora.pl/a/a,332.html


Temat: JEZIOROWA zdjęta z Wieloletniego Planu Inwestycyjnego
Pani Dagmaro - skoro wszystkim nam zależy na rozwoju infrastruktury oraz poprawie życia w naszym wspólnym osiedlu Zerzeń [ chociaż tak naprawdę jest to kilka osiedli] to należy współdziałać. Fakt zawaliłem współprace poprzez przegięcie w sprawie komunikacji miejskiej [ kilka niepotrzebnych słów] , ale chciałem dobrze. Może za bardzo chciałem, fakt.
Jednak człowiek uczy się na błędach i wyciąga wnioski. Wnioski są takie , że "cały Wawer zachodni" powinien współpracować z sobą , żeby wspólnymi staraniami doprowadzić do budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w naszych osiedlach , budowę ulic z utwardzoną nawierzchnią, budowy co najmniej jednej nowej szkoły podstawowej i Gimnazjum , budowę przedszkoli, odbudowy zasypanych rowów melioracyjnych- jeśli przyjdzie powódź to może być nie fajnie, budowy placów zabaw i jednego ośrodka sportu, przebudowy komunikacji zbiorowej - mimo wszystko , myślę że porozumienie jest możliwe.

A te pomówienia z poprzedniego postu, wynikły po przybyciu z posiedzenia RO Zerzeń, na której były jak zwykle prawie te same osoby w liczbie wahającej się od 4 do 7 osób. Naprawdę brakuje kogoś z osiedli z Jeziorowej . Opatrzyły mi się już stare twarze.

"cały Wawer zachodni" - co najmniej te osoby które wyrażają swoją aktywność na różnych forach lokalnych dotyczących naszych osiedli, chociaż przydałyby się posiłki.
Źródło: jeziorowa.fora.pl/a/a,407.html


Temat: 305

No i właśnie takie postulaty, żeby dowieść z każdego miejsca Wawra w każde, powodowały, zdaje się, spore trudności.
Czy w Zerzniu nie ma szkół? A nawet jeśli rodzic decyduje się posłać na własną rękę dziecko do jakiejś dalszej szkoly, to niech zapewni mu dojazd. A jeśli takich dzieci jest więcej, to niech dzielnica załatwi gimbusa na dwa kursy, poranny i powrotny po południu, zamiast uruchamiać całodzienną linię miejską.
Widywałem i jeździłem kilka razy 305 z Radości w stronę Marysina późnym popołudniem. Dla 2-5 osób się linii nie robi.

Owszem jest - Podstawowa! Pokaż mi gimnazjum? Jak sami piszesz późnym popołudniem jeździ 2-5 osób. Zobacz co jest rano i wczesnym popołudniem. To jest linia socjalna wewnętrzna. A popatrz w historię: wczesniej taką relację obsługiwało 147 (na szczęście już nie robi takiego oberka przez Radość), w zamian za 147 skierowano 305 własnie jako skomunikowanie Zerznia, Zbytek, Zastowa, Borkowa... ze szkołami w ciągu patriotów (głównie tutaj chodzi o Radość).

Pisałem wcześniej coś takiego:


Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=184


Temat: 1-dniowe WARSZTATY MAKIJAŻU dla każdej Pani * 11 lipca *

Szkoła Wizażu i Stylizacji w Warszawie zaprasza KAŻDĄ PANIĄ na warsztaty makijażu.

Są to zajęcia, na których poznasz tajniki pielęgnacji skóry oraz wykonywania makijażu dziennego i wieczorowego. Przekażemy Ci również wiedzę dotyczącą teorii makijażu, sposoby dobierania i nakładania kosmetyków kolorowych. Poznasz podstawowe kształty twarzy i oczu oraz rodzaje ich korygowania.
Zajęcia odbywają się w niewielkich, maksymalnie ośmioosobowych grupach. Czas trwania - do pięciu godzin.

Warsztaty odbywają się w kameralnej grupie (do 8 osób).

Cena 170zł/5h

Najbliższy termin warsztatów: 11.06.2010 godz. 10.30.

Liczba miejsc ograniczona !!

Kontakt:

Zadzwoń 022 825 13 43

lub napisz

info@artlook.com.pl
gadu-gadu: 4337668
Szkoła Wizażu i Stylizacji Artlook
ul.Prokuratorska 8
Warszawa
Sekretariat czynny pon-pt 9-17

ZAPRASZAMY!!!


Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00205/2008

WSPÓŁPRACUJEMY Z URZĘDAMI PRACY
Zaufały nam już:
Urząd Pracy m. st. Warszawy
Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie
Ośrodek Pomocy Społecznej Wawer

Źródło: forum.cosmetic.pl/viewtopic.php?t=1865


Temat: "Cisnąć Dzielnicę" itp.
Szanowny Awerba!

A ja odsyłam Pana do:

1) podręcznika z zakresu finansów publicznych (w szczególności rozdział System podatkowy państwa), bo z Pana wypowiedzi można wywnioskować, że chyba nie do końca zna Pan temat

2) budżetu Dzielnicy Wawer (zobaczy Pan jak niewielką jego część stanowią podatki od nieruchomości oraz część PIT i CIT, która trafia bezpośrednio do dzielnicy - większość kasy Wawer ma z puli pieniędzy Warszawskich / Wojewódzkich czy dotacji unijnych, czyli z podatków mieszkańca np. Wilanowa/ Mińska Mazowieckiego czy Holandii – innymi słowy, jeśli ktoś płaci podatki nadal na Pradze Południe a jeszcze się nie przemeldował ma pełne prawo używać argumentu „że inwestycja jest z jego podatków”),

3) do listu Agnieszki na forum, z którego dowie się Pan że można być niezameldowanym w Wawrze (aktualnie w Polsce nie ma obowiązku meldunkowego) a płacić tu podatki - wiele osób wybiera takie rozwiązanie.

Proszę mieć ponadto na względzie, że bardzo dużą część płaconych przez nas podatków stanowi VAT – którego proszę uwierzyć bardzo dużo zapłaciliśmy budując/kupując domy!!! i nadal płacimy codziennie robiąc w sklepie zakupy.


Co do parkujących samochodów to pragnę zwrócić uwagę Pana na fakt, że wiele z samochodów, które Pan widzi należą do fachowców, którzy z różnych zakątków Polski przyjeżdżają, aby wykańczać liczne domy oddawane właśnie do użytku. Ponadto, wiele osób z wiadomych przyczyn posiada samochody jako współwłaściciele (np. z rodzicami mieszkającymi w innym mieście). Wiele osób jeździ samochodami służbowymi (zarejestrowanymi w innych dzielnicach). Ponadto, przyjeżdża do nas wiele gości. Wyciąganie wniosków na podstawie numerów samochodów jest więc obarczone bardzo dużym błędem!!

Proszę więc na podstawie swojego złego zrozumienia funkcjonowania systemu podatkowego oraz na podstawie niezbyt mądrze wyciągniętego wniosku z numerów rejestracyjnych samochodów parkujących przy Jeziorowej nie kwestionować naszego prawa do walki o podstawowe (jak na miasto stołeczne Warszawa) rzeczy/tematy jakimi są kanalizacja, droga i chodniki, place zabaw czy rozbudowa szkoły!!!Pozdrawiam,

Dagmara
Źródło: jeziorowa.fora.pl/a/a,233.html


Temat: Klub sportowy Victoria Zerzeń
PKS Victoria Zerzeń:
http://strona.vzerzen.nazwa.pl/

Krótki info ze strony klubowej:

PKS Victoria Zerzeń założony został w 1996 roku z inicjatywy Księdza Krzysztofa Żiółkowskiego, który jest pasjonatem piłki nożnej i sam uczestniczył w meczach organizowanych przez nasz klub. Reprezentował on również nasz kraj grając w Kadrze Polski Księży w piłce nożnej.
W rozwoju klubu pomagali również ówczesny prezes Grzegorz Gawryszewski, członkowie zarządu Albert Nowak, Tomasz Wiśniewski, Marek Figura, Robert Ochman oraz główny sponsor Józef Roszkowski.


Celem powstania klubu była popularyzacja piłki nożnej poprzez organizowanie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Pierwsze zajęcia ze względu na prace przy budowie boiska odbywały się w Szkole Podstawowej nr 109 w Zerzniu. Dzieci i młodzież uczestniczyła w treningach z ogromnym zaangażowaniem trenowała pod okiem pierwszego opiekuna Krzysztofa Pastuszko.
W dniu 10 maja 1998 roku nastąpiło otwarcie nowego boiska przy ulicy Borków 18, w którym uczestniczyli honorowi goście jak: Ksiądz Proboszcz Marian Marecki, Burmistrz Gminy Warszawa- Wawer Dariusz Godlewski.
Początki sportowej rywalizacji naszych zespołów zapowiadały dynamiczny rozwój klubu.

Drużyna seniorów po fantastycznych trzech sezonach awansowała z najniższej klasy rozgrywkowej do A-klasy, w której reprezentowała się na dobrym poziomie piłkarskim dzięki postawie takich zawodników jak: Jarosław Chrzanowski, Maciej Górny, Marcin Woźniak, Krzysztof Pastuszko, Marcin Sikorski i wielu innych. Po kilku sezonach udało się drużynie awansować do ligi okręgowej co było spektakularnym sukcesem klubu. Niestety po dwóch latach z powrotem nastąpił powrót do A-klasy seniorów. Obecnie zawodnicy seniorów szykują się do nowego sezonu, w którym głównym celem będzie powrót do ligi okręgowej.

Zespoły młodzieżowe naszego klubu uczestniczą w rozgrywkach ligowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, co umożliwia nam rywalizację sportową z innymi drużynami piłkarskimi.
Źródło: jeziorowa.fora.pl/a/a,465.html


Temat: Piłka ręczna
Kocham, ale nie mam gdzie ćwiczyć...
Mistrzostwa Wawra i III miejsce w Mistrzostwach warszawy szkół podstawowych w 2006 roku XD
Źródło: girlstown.fora.pl/a/a,41.html


Temat: Z archirum X - Kartoteka więźnia 405 - Sheila
Imię: Karolina
Wzrost: 157 cm [jak stanę na stołku, to dosięgam do górnej szafki]
Waga: jest w łazience
Data urodzenia: 8 listopad 1993
Miejsce urodzenia: Warszawa
Miejsce zamieszkania: Wawer
Edukacja: Gimnazjum nr 102 w Wawrze
Edukacja dotychczasowa: Szkoła Podstawowa nr 221 im. V Kołobrzeskiego Pułku Piechoty
Ukierunkowanie edukacyjne: human
Preferowane przedmioty szkolne: polski, angielski, Wos, historia
Znienawidzone przedmioty szkolne: niemiecki, fizyka
Zainteresowania: sztuki walki, grafika, polska fantastyka, fiński metal
Hobby: jujitsu, spanie, rysowanie, jazda na rolkach, znęcanie się nad innymi [bajer w tym, że robię to nieświadomie XD]
Długo o sobie: inni określają mnie jako bladą, niską, potarganą blondynką o wrednym charakterze. W rzeczywistości jestem bladą, niską, potarganą blondynką o wrednym charakterze i zapędach na Władcę Świata. Zaraz, czy ktoś mówił, że ja jestem normalna?
W każdym razie... Preferuję ciemne ubrania. Najlepiej czarne lub ciemnozielone. Na czarnych nie widać większości plam, a w zielonych ciuchach można schować się w lesie.
Podobno jestem apodyktyczna i rozkazuję innym. Cóż... W końcu będę Władcą Świata. To się zdarza. Raz na tydzień przejawiam objawy uprzejmego zachowania w stosunku do innych. A zaraz potem idę kłócić się z siostrą od religii. Ludzie mówią, że jestem pomocna. Jeśli idzie o techniki - chętnie pomogę. Ale zaraz potem tobą rzucę ]:->
Przebywanie ze mną grozi napadem niekontrolowanego śmiechu, przejęcie niektórych moich powiedzonek/zachowań oraz zużyciem dużej ilości bandaży oraz plastrów - lubimy biegać po lesie w krótkich spodenkach, prawda? Albo uczyć się samoobrony na chodniku. Nie. Na to nie ma szczepionki, lekarstwa, serum ani surowicy. Nie pomogą też mroczne rytuały szamańskiego. Daję się przekupić czekoladą i ciachami X3
Podobno mam manię prześladowczą. Ja wcale nie chodzę po domu z kijem w łapach, jak tylko zostaję sama =='

Nie mam pokoju. Ja mam zbrojownię.
Nie myślę. Ja rozważam.
Nie patrzę spode łba. Ja zabijam wzrokiem.
Nie wszczynam bójek. Ja je kończę.

Przed rozmową skonsultuj się z lekarzem lub psychologiem. Może da się jeszcze uratować twoją duszyczkę ]:-> dnia Sob 19:36, 16 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: sawsfamily.fora.pl/a/a,57.html


Temat: 305
Skoro brakuje brygad na linie w Wawrze, to można zrobić taki majstersztyk.
1]115 skrócenie do Zaporoża , wybrane kursy przez Międzylesie
2] skrócenie linii 142 do zespołu Wędkarska, powrót zawrotka na rondzie, dopasowanie rozkładu do linii 702, aby nie było dziur 30 minutowych.
3] zwiększenie częstotliwości linii 146 i 147 poprzez dodanie brygad z skróconej linii 142.
4] 161 zwiększenie częstotliwośći do co 20 minut, skrócenie do zespołu Olecka z jednej strony, wydłużenie do Aleksandrowa z drugiej strony.
5] uruchomienie linii minibusowej 212 na trasie PKP Radość zawrotka na rondzie - Izbicka - Zagórzańska - Techniczna - Petunii - Walcownicza - ... Bysławska - Wał Miedzeszyński - Błota co 20 minut.
6] 213 Falenica - Mozaikowa - Mrówcza - Lucerny - Widoczna - PKP Wawer [ w DP kursy wydłużone do pętli Strusia.]
7] 119 przez Kadetów 15/20/15/20
8] Skrócenie do trasy Strusia - .... Trakt Lubelski - Kadetów - Wał Miedzeszyński - TS - Gocław co 30 minut.
Ad.1 linia do reformy, więc trzeba ją wycofać z Aleksandrowa[ wybrane kursy do pętli Międzylesia], linia na solówki, na razie częstotliwość bz, aż do głębszej reformy.
Ad.2 korki na Wale zabijają tą linie, drugim mankamentem są dziury 30 minutowe w szczycie B w rozkładzie wspólnym linii 142/702, dzięki skróceniu można by dopasować częstotliwość linii aby owe dziury zniknęły.
Ad.3 Dzięki skróceniu linii 142 odzyskujemy 2 brygady całodzienne które mogą przejść na linie 146, 147 [ chociaż tutaj chyba nadal będzie brakować brygad, niestety].
Ad.4 zmiana trasy linii 161 oraz dodanie jednej brygady ma na celu koordynacje z linią 212, zastępstwo linii 115, 142 w Aleksandrowie. Docelowo 4 brygady.
Ad.5 uruchomienie linii mająca na celu przejęcia zadań linii 142, 161, oraz koordynacja z linią 161 na współnym odcinku. Docelowo 3 brygady.
Ad.6 uruchomienie linii 213 jako dowozówki do kolei, 521, 147, 119, wybrane kursy wydłużone do przychodni na ulicy strusia w zastępstwie linii 305.
Ad.7 wiadoma zmiana.
Ad.8. zmiana trasy linii ma na celu poprawy dojazdu do pzychodni, do szkoły podstawowej na ulicy Kadetów, przedszkola, dojazd do podstawówki i gimnazjum w Nowym Wawrze[ to z Lasa], dojazd do linii na Gocławiu, szkół, alternatywny dojazd z Traktu Lubelskiego w czasie budowy węzła Marsa.
Takie refleksje mnie naszły po liście z ZTM, dzisiaj doszedł.
Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=184