RSS

Szpital Psychiatryczny - Katowice

Czytane nocą...


Temat: Szpital
" />Byłem z dwóch szpitalach, kiedy miałem depresję. Do pierwszego skierowała mnie ciocia (psychiatra). Wytrzymałem tam tylko jeden dzień. Był to oddział kliniczny, psychiatryczny AM - Katowice Ochojec. Człowiek był tam traktowany przez niektórych lekarzy jak jakiś pies. Nikt nie wierzył w to, co się do nich mówiło. Kraty w oknach, za oknem 35C a wszystko pozamykane. Wszystko było na zasadzie przymusu bezpośredniego. Nie chcesz Relanium na uspokojenie - to na pasy i cię zmusimy. Nie chcesz jeść? To na pasy i pod kroplówkę. Najlepsza była jedna sytuacja - zakratowana palarnia, godzina 21. Pojawił się na trawie pod szpitalem jeż. Widziało to jakieś 4 osoby. Rano, kiedy o tym powiedzieliśmy lekarzowi, ten wycedził, że to urojenia. Stany depresyjne przerodziły się w stany lękowe. Najważniejsze w takich badziewiach - jeżeli nie zagrażasz sobie, ani innym, negujesz myśli samobójcze, itd - zgodnie z przepisami nikt nie ma cię prawa tam trzymać na siłę.
Drugi raz byłem na oddziale w Cieszynie. Świetne zajęcia dla osób z depresją, muzykoterapia, relaksacja, arteterapia, społeczność, itd. Zajęcia aktywizujące, dbanie o porządek w oddziale, "dyżury" na świetlicach. Dla tych już bardziej zdrowych za pracę, za poprawę, itd. były wolne wyjścia na terenie szpitala, przepustki,itd. Świetny personel, lekarze słuchali i rozumieli to, co się do nich mówiło, psychologowie i panie prowadzące zajęcia bardzo mili/e. "Normalne" łóżka, nikt nikomu nie zabierał telefonu, radia, itp. Na tym oddziale byłem 2 tygodnie i bardzo szybko z tego wyszedłem.
Wszystko zależy gdzie trafisz. Im większy szpital, tym bardziej przypomina "fabrykę guzików".
Źródło: lith.nerwica.com/viewtopic.php?t=6096Temat: do Pani Marty Kaczmarek
Witaj!

Szczerze przynaje, ze nie slyszalam wczesniej o iatrofobii, zreszta nie znalalam jej zakwalifokowanej w DSM IIIR, mysle jednak, ze to nie ma wiekszergo znaczenia.
U podloza kazdej forbii lezy nie rozwiazany konflikt wewnetrzny, z ktorym nalezy sie uproac, by skalaizowac energie na wlasciwy tor.
Jak z kazdym problemem natury psychologicznej warto zwrocic sie do dobrego psychologa, niezaleznie od nurtu terapeutycznego w ktorym pracuje, gdyz kazda szkola uznaje istnienie zaburzen o charatkerze lekowym, a do takich zaliczne sa fobie.

Nie znam osoboscie zadnego specjalisty na Slasku, udalo mi jednak znalezc takie oto adrsy, gdzie na pewno ktos wspomoze Cie w walce z wlasna choroba.

Instytu Eriksonowski Filia w Katowicach ul. Chełmska 17, 40-697 Katowice

KATOWICE
Samodzielny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej
- Szpital Centrum Psychiatrii
40-340 Katowice, ul. Korczaka 27
tel. 0-32 256-82-09, fax 256-83-05

TARNOWSKIE GÓRY -Instytut Psychiatrii i Neurologii II Klinika Psychiatryczna
Śl.A.M.
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Pyskowicka 49
0-32 285-42-73/74, tel./fax 285-43-58

KATOWICE -Instytut Psychiatrii i Neurologii
III Klinika Psychiatrii i Psychotera[ii Śl. A.M.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7
40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47
tel. 0-32 252-10-31 w. 10-11

Jesli mas zjeszcze jakies pytania, to pisz do mnie, chetnie Ci odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia w walce z fobia

Marta

www.poradnia-psychologiczna.wroclaw.pl


Źródło: ajgor.nethit.pl/viewtopic.php?t=1324


Temat: Ochrona zdrowia
Odnośnie szpitali przeczytajcie sobie http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... itala.html
I na tym polega problem - 24 mln nie zapłacone za nadwykonania, o 4% zmniejszony kontrakt jak powiedział rzecznik ślaskiego NFZ. Celowe działanie "sił", które chcą upadłości tego szpitala.
Ja moge powiedzieć, że szpital ten był kiedyś dotowany przez kopalnie jako szpital górniczy, wybudowano bardzo nowoczesny pawilon 10-piętrowy, na każdym piętrze inny oddział, sale 2-3 osobowe z łazienkami. Szpital bardzo dobrze wyposażony w sprzęt medyczny najnowszej generacji. Jeżeli zostanie przejęty przez miasto (zresztą w tej chwili prezydent jest z PO) to scenariusz jest prosty - oddziałami zostanie sprzedany albo wydzierzawiony, natomiast część szpitala która mieści się w starych budynkach i jest tam np oddział psychiatryczny, który nie jest dochodowy zostanie zlikwidowana. Miasto Bytom mając kilka szpitali publicznych ( i kilka prywatnych klinik 1 dnia) nie będzie zainteresowane dopłacaniem do szpitala. Co z pacjentami? Te zabiegi, które opłaca się wykonywać to pacjenci będa przyjmowani, reszta jak powiedział dyrektor z PO -"prosto do zakładu pogrzebowego"
I najważniejsza wypowiedź dyrektora z PO
"Szymanowski tłumaczył, że tak mu każe sumienie, bo "szpital to nie fabryka gwoździ". - NFZ, który chyba niesłusznie ma w nazwie słowo "narodowy", chciałby pewnie, abyśmy te pięć tysięcy ludzi odesłali z kwitkiem - prosto do zakładu pogrzebowego. Należy skończyć z tą ideologią śmierci! (...) Nie mamy Tarpejskiej Skały, skąd moglibyśmy zrzucić chorych, potrzebujących opieki ludzi, a tego chyba oczekiwałby NFZ, uporczywie odmawiając zapłaty za świadczenia - mówił w wywiadzie Szymanowski."
Pocieszające jest to, że w PO też są "normalni" ludzie, dla których nie liczą się tylko pieniądze.
Źródło: sld.org.pl/forum/viewtopic.php?t=47


Temat: [Katowice] Dworzec PKP (cz.2) - projekt firmy Neinver
Tak sytuacje przedstawia Gazeta Wyborcza, "dziennikarka" Iwona Sobczyk

Kompletny chaos po zamknięciu katowickiego dworca PKP

Brak informacji, spóźnione pociągi, zdenerwowani pasażerowie błądzący po peronach i specjalnie zatrudnieni informatorzy rozdający zielone baloniki - tak było w poniedziałek na katowickim dworcu kolejowym. Po zamknięciu hali głównej zapanował chaos

Pasażerowie korzystający w poniedziałek z katowickiego dworca kolejowego niepewnie mogli się poczuć już przed wejściem do hali głównej. Powieszono tam tablice z informacją, że budynek jest zamknięty. Tymczasem jeszcze przez miesiąc przez halę główną będzie można przejść korytarzem prowadzącym z estakady do tuneli pod peronami. Wytyczono go w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przejście od pozostałej części oddziela teraz płot z blachy falistej. Trwają tam już prace rozbiórkowe.

Samych pasażerów obsługuje tylko dworzec tymczasowy w hali przy pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej. Stojącego przy płocie ochroniarza zaczepia pani Maria. Pyta o informację kolejową. - Nie ma - odpowiada ochroniarz. Obok dziewczyna w jaskrawej kamizelce kiwa głową na potwierdzenie. To jedna ze specjalnie zatrudnionych informatorek. Ich zastępy pojawiły się na dworcu kilka dni temu. Zostaną do wtorku. Mają ułatwiać pasażerom poruszanie się po remontowanym dworcu. Opowiedzą też, jak wspaniale będą wyglądać nowy dworzec i galeria handlowa na pl. Szewczyka. Rozdają pocztówki, ulotki i zielone baloniki. Niestety, o pociągach nie wiedzą nic. - Po co mi balonik? Ja chcę się dowiedzieć, o której odjedzie mój pociąg we Wszystkich Świętych. To skandal! - denerwuje się pani Maria.

Ale dziewczyny z zielonymi balonikami nie wiedzą nawet, gdzie jest dworcowy punkt informacji kolejowej. Jedna twierdzi, że jest w hali od strony ul. Konopnickiej. Inna, że w kasie na peronie czwartym. I obie się mylą. - Nie udzielam informacji! Informacja w kasie numer pięć na dworcu tymczasowym - mówi kasjer na peronie czwartym. W kolejce przed kasą numer pięć stoi Zofia Paradzińska. - Nie można było jakiejś kartki powiesić, że to informacja? Szukam od wczoraj. Biegam jak oszalała. Jakbym była staruszką albo matką z dziećmi, to bym tu chyba ducha wyzionęła - narzeka.

W okienku próbuje się dowiedzieć już tylko, z którego peronu odjeżdża jej pociąg do Warszawy. Od kiedy zamknięto peron pierwszy, żaden pociąg nie ma stałego peronu odjazdu czy przyjazdu. Papierowe rozkłady są nieaktualne, a tablice na samych peronach w podziemnych pasażach nie działają. Na dodatek w informacji - tej w kasie numer pięć - też nic nie wiadomo o peronach. - Proszę słuchać komunikatów z głośników - mówi pasażerce pani w okienku.

Pani Zofia gotuje się więc do biegu na odpowiedni peron i wytęża słuch. W tunelach komunikaty słychać dobrze, ale na dworcu tymczasowym prawie wcale.

Przedstawiciele kolei wyjaśniają, że to wina usterki magnetofonu, która niebawem zostanie usunięta. - Zadbamy o to, żeby komunikaty były dobrze słyszalne. Usuwana jest również usterka tablicy na peronie czwartym - mówi Ewa Poślednik ze spółki Telekomunikacja Kolejowa.

Jest kwadrans przed 13. Z głośników płyną informacje o pociągach spóźnionych i odwołanych. Józef Dyc jedzie z Ustronia do Wrocławia. - Pociąg z Ustronia się spóźnił - wzdycha. Wszystko wskazuje na to, że pociąg do Wrocławia też nie odjedzie o czasie. Na tablicach aktualnych informacji nie ma. O godz. 12.49 na tablicy z szumem pojawia się informacja o kolejnym pociągu - kierunek Lubliniec, godzina odjazdu 12.43. To pięć minut temu!

- W Lublińcu jest chyba szpital psychiatryczny. Wcale się nie dziwię - śmieje się smutno mężczyzna w zielonym płaszczu.

Przedstawiciele kolei zapewniają, że sytuacja poprawi się w ciągu kilku dni.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... worca.html

Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=2948


Temat: OŚRODKI POMOCY- ważny temat!!
Ciąg dalszy:

KATOWICE -Instytut Psychiatrii i Neurologii
III Klinika Psychiatrii i Psychotera[ii Śl. A.M.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7
40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47
tel. 0-32 252-10-31 w. 10-11

ŁÓDŹ -Instytut Psychiatrii i Neurologii
I Klinika Psychiatryczna A.M.
92-216 Łódź, ul. Czechosłowacka 8/10
tel. 0-42 678-31-99, 678-75-62, fax 679-17-80
II Klinika Psychiatryczna A.M.
92-216 Łódź, ul. Czechosłowacka 8/10
tel. 0-42 678-36-99, fax 675-74-03
POZNAŃ -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Klinika Psychiatryczna A.M.
60-572 Poznań, ul. Szpitalna 27/33
tel. 0-61 849-15-30, 847-50-87, 849-12-00, 849-15-31,
fax 848-03-92

SZCZECIN -Instytut Psychiatrii i NeurologiiKlinika Psychiatryczna A.M.
71-460 Szczecin, ul. Broniewskiego 26
tel. 0-91 454-15-07, tel./fax 454-06-53, fax 454-15-07

TARNOWSKIE GÓRY -Instytut Psychiatrii i Neurologii II Klinika Psychiatryczna
Śl.A.M.
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Pyskowicka 49
0-32 285-42-73/74, tel./fax 285-43-58

WARSZAWA Katedra i Klinika Psychiatryczna A.M.
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 27
tel. 0-22 825-12-36, 825-20-31, fax 825-13-15
II Klinika Psychiatryczna A.M.
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 27
tel. 0-22 825-15-66, 825-20-31

LUBLIN
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
20-442 Lublin, ul. Abramowicka 2
tel. 0-81 74-409-66, 74-430-61, fax 74-410-79
OPOLE
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny
45-221 Opole, ul. Wodociągowa 4
tel. 0-77 455-52-74, 455-61-73, tel./fax 455-64-37
PRUSZKÓW-TWORKI
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
im. Prof. J. Mazurkiewicza
05-802 Pruszków, ul. Partyzantów 2/4
tel. 758-60-05, 758-63-71, fax 758-75-70 RADOM
Samodzielny Wojewódzki Publiczny
Zakład Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym
26-607 Radom, ul. Krychnowicka 1
tel. 0-48 33-227-69, 33-221-21, fax 33-215-08
RYBNIK
Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
44-200 Rybnik, ul. Gliwicka 33
tel. 0-32 42-267-02, 42-265-61, fax 42-268-75
Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
83-299 Starogard Gdański, ul. Skaryszewska 7
tel. 0-58 56-234-21, 56-208-20, fax 56-236-50

STRONIE ŚLĄSKIE
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej,
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
57-550 Stronie Śląskie, ul. Morawska 1
tel. 0-74 814-14-94, fax 814-14-88

SUCHOWOLA
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
21-305 Suchowola
tel./fax 0-83 353-03-63

SUWAŁKI
Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny
Zakład Opieki Zdrowotnej
16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 62
tel. 0-87 567-21-03, fax 567-25-46, 567-56-97
TORUŃ
Wojewódzki Ośrodek Leczenia Psychiatrycznego
im. prof. J. Hurynowicz
87-100 Toruń, ul. M. Curie-Skłodowskiej 27/29
tel. 0-56 658-07-00, 658-07-13, fax 659-19-37

TOSZEK
Szpital Psychiatryczny
44-180 Toszek, ul. Gliwicka 5
tel. 0-32 233-41-12, 233-58-80

WARSZAWA
Samodzielny Wojewódzki Zespół
Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 27
tel./fax 0-22 825-10-34, 825-20-31

WARTA
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
98-290 Warta, ul. Sieradzka 3
tel. 0-43 829-40-13, fax 829-47-48


Okej jak narazie tyle by było, ale jak coś mam troche ich więcej, ale sama się już z nimi pogubiłam, więc jak coś to dajcie znać, ja napisze jak będę wiedziała gdzie co jest..

Pozdrawiam. Basia

Źródło: ajgor.nethit.pl/viewtopic.php?t=3484


Temat: OŚRODKI POMOCY
pomyślałam, że to skoupiuję, bo poprzedni post o tym temacie, przepisany przez Basię, zdaje się, niedługo przestanie się wyświetlać.

# Kraków: Instytut Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
(0-12) 421-57-44
# Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii, Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
(0-22) 642-66-11
# Warszawa: Centrum Terapii Psychogennej
(0-22) 853-88-73
# Warszawa: Centrum Psychoterapii
(0-22) 625-48-73
# Warszawa: Polskie Towarzystwo Psychologiczne (0-22 531 77 39)
WROCŁAW -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Klinika Psychiatryczna A.M.
50-229 Wrocław, ul. Kraszewskiego 25
tel. 0-71 329-14-60, tel./fax 329-44-19,
tel. 0-90 68-69-71

WROCŁAW
Samodzielny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej
50-226 Wrocław, Wybrzeże J. Conrada-Korzeniowskiego 18
tel. 0-71 329-15-62, 329-34-65, 329-14-60,
fax 329-31-47
GDAŃSK - Instytut Psychiatrii i Neurologii
I Klinika Chorób Psychicznych A.M.
80-211 Gdańsk, ul. Dębinki 7
tel. 0-58 341-76-57, 349-22-22, fax 346-11-84
Gdynia
ul. Krasickiego 11 m.2 (centrum)
TEL: (0-58) 620 62 09
Rejestracja: od wtorku do piątku w godz. 14:00 - 19:00
dr med. Joanna Żurada-Wyrwińska
lek. med. Eugenia Doroszkiewicz
Kontakt także pod numerami:
0 502 392 212
(58) 556 54 75
Istnieje możliwość wizyt także w gabinecie w Gdańsku
II Klinika Chorób Psychicznych A.M.
80-282 Gdańsk, ul. Srebrniki 1
tel. 0-58 341-80-81, tel./fax 344-60-85
BYDGOSZCZ -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Klinika Psychiatryczna A.M.
85-096 Bydgoszcz, ul. Kurpińskiego 19
tel. 0-52 28-62-77, 341-48-30, fax 341-25-68

CHOROSZCZ -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Klinika Psychiatryczna A.M.
16-070 Choroszcz k. Białegostoku, Pl. Zygmunta Brodowicza 1
tel. 0-85 719-10-91, w. 320, fax 719-28-00
KRAKÓW -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Katedra i Klinika Psychiatryczna
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
31-501 Kraków, ul. Kopernika 21B
tel. 0-12 421-04-60, 421-36-44, 421-59-59, 421-52-77,
421-58-55, 421-57-85, 421-03-66, fax 421-57-85
LUBLIN -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Klinika Psychiatryczna A.M.
20-442 Lublin, ul. Abramowiska 2
tel./fax 0-81 74-409-67, tel. 74-415-88, fax 745-33-92

KATOWICE -Instytut Psychiatrii i Neurologii
III Klinika Psychiatrii i Psychotera[ii Śl. A.M.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7
40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47
tel. 0-32 252-10-31 w. 10-11

ŁÓDŹ -Instytut Psychiatrii i Neurologii
I Klinika Psychiatryczna A.M.
92-216 Łódź, ul. Czechosłowacka 8/10
tel. 0-42 678-31-99, 678-75-62, fax 679-17-80
II Klinika Psychiatryczna A.M.
92-216 Łódź, ul. Czechosłowacka 8/10
tel. 0-42 678-36-99, fax 675-74-03
POZNAŃ -Instytut Psychiatrii i Neurologii
Klinika Psychiatryczna A.M.
60-572 Poznań, ul. Szpitalna 27/33
tel. 0-61 849-15-30, 847-50-87, 849-12-00, 849-15-31,
fax 848-03-92

SZCZECIN -Instytut Psychiatrii i NeurologiiKlinika Psychiatryczna A.M.
71-460 Szczecin, ul. Broniewskiego 26
tel. 0-91 454-15-07, tel./fax 454-06-53, fax 454-15-07

TARNOWSKIE GÓRY -Instytut Psychiatrii i Neurologii II Klinika Psychiatryczna
Śl.A.M.
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Pyskowicka 49
0-32 285-42-73/74, tel./fax 285-43-58

WARSZAWA Katedra i Klinika Psychiatryczna A.M.
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 27
tel. 0-22 825-12-36, 825-20-31, fax 825-13-15
II Klinika Psychiatryczna A.M.
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 27
tel. 0-22 825-15-66, 825-20-31

LUBLIN
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
20-442 Lublin, ul. Abramowicka 2
tel. 0-81 74-409-66, 74-430-61, fax 74-410-79
OPOLE
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny
45-221 Opole, ul. Wodociągowa 4
tel. 0-77 455-52-74, 455-61-73, tel./fax 455-64-37
PRUSZKÓW-TWORKI
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
im. Prof. J. Mazurkiewicza
05-802 Pruszków, ul. Partyzantów 2/4
tel. 758-60-05, 758-63-71, fax 758-75-70 RADOM
Samodzielny Wojewódzki Publiczny
Zakład Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym
26-607 Radom, ul. Krychnowicka 1
tel. 0-48 33-227-69, 33-221-21, fax 33-215-08
RYBNIK
Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
44-200 Rybnik, ul. Gliwicka 33
tel. 0-32 42-267-02, 42-265-61, fax 42-268-75
Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
83-299 Starogard Gdański, ul. Skaryszewska 7
tel. 0-58 56-234-21, 56-208-20, fax 56-236-50

STRONIE ŚLĄSKIE
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej,
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
57-550 Stronie Śląskie, ul. Morawska 1
tel. 0-74 814-14-94, fax 814-14-88

SUCHOWOLA
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
21-305 Suchowola
tel./fax 0-83 353-03-63

SUWAŁKI
Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny
Zakład Opieki Zdrowotnej
16-400 Suwałki, ul. Szpitalna 62
tel. 0-87 567-21-03, fax 567-25-46, 567-56-97
TORUŃ
Wojewódzki Ośrodek Leczenia Psychiatrycznego
im. prof. J. Hurynowicz
87-100 Toruń, ul. M. Curie-Skłodowskiej 27/29
tel. 0-56 658-07-00, 658-07-13, fax 659-19-37

TOSZEK
Szpital Psychiatryczny
44-180 Toszek, ul. Gliwicka 5
tel. 0-32 233-41-12, 233-58-80

WARSZAWA
Samodzielny Wojewódzki Zespół
Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 27
tel./fax 0-22 825-10-34, 825-20-31

WARTA
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
98-290 Warta, ul. Sieradzka 3
tel. 0-43 829-40-13, fax 829-47-48

Źródło: ajgor.nethit.pl/viewtopic.php?t=3963